• XXIV Wiosenne Biegi Przełajowe Wiejskich Szkół Podstawowych Gminy Pisz

• Dnia 27.04.2023 r. w Szkole Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Liskach odbyły się XXIV Wiosenne Biegi Przełajowe Wiejskich Szkół Podstawowych Gminy Pisz . Uczniowie startowali według roczników urodzenia (oddzielnie dziewczęta i chłopcy).

Za najlepsze wyniki w klasyfikacji indywidualnej uczniowie otrzymali dyplomy, medale.Natomiast w klasyfikacji drużynowej szkoły otrzymały puchary i dyplomy.

Reprezentacja 12 uczniów naszej szkoły dzielnie walczyła o podium. Z medalami i dyplomami wrócili:

Oliwia Sawicka z OP- III miejsce

Dawid Sawicki z OP- IV miejsce

Wiktor Juchniewicz z kl.1 - V miejsce

Zuzanna Kukawka z kl.8 - II miejsce

Reszta zawodników znalazła się w 1 dzieciątce !!!

Wszystkim uczestnikom biegów serdecznie gratulujemy i dziękujemy za waszą walkę. Jesteście niesamowici. Jestemy z Was dumni

• DZIEŃ ZIEMI

• Dzień Ziemi to bardzo ważne wydarzenie w naszej szkole. Co roku planujemy z tej okazji różne formy działań, których celem jest promowanie postaw proekologicznych wśród społeczności szkolnej.

W tym roku to wydarzenie obchodziliśmy 21 kwietnia, zaplanowaliśmy:

- posadzenie krzewów, na terenie placu zabaw, - przygotowanie skrzyni pod uprawy warzyw, - usypanie rabatki kwiatowej w kształcie liścia i obsadzenie jej konwaliami.

Pracy przy wykonaniu zaplanowanych czynności było bardzo wiele toteż wymagało to zaangażowania całej społeczności szkolnej.

Pani Dyrektor – Renata Olszewska zakupiła sadzonki konwalii, pierwsze warzywa i zioła do posadzenia oraz keramzyt. Zaplanowała posadzenie całej roślinności. Nauczyciele wraz z uczniami z klas IV- VIII sadzili rośliny, nawozili ziemię do skrzyni oraz usypali rabatkę pod konwalie. Młodsi uczniowie i Oddział Przedszkolny z wychowawcami porządkowali teren wokół szkoły. Dzięki pomocy rodziców: Pana Mariusza Szpanko, Pani Moniki Zientek , którzy zaopatrzyli nas w ziemię do warzyw i kamienie do rabatki z konwaliami. Państwo Andrzejewscy, przywieźli krzewy do posadzenia na placu zabaw.

Pan Mirosław Olszewski, wykonał drewnianą skrzynię do założenia ogródka warzywnego.

Praca przebiegła pomyślnie i bardzo sprawnie .

,, Rabatka konwaliowa” została założona w związku z Akcją społeczno- edukacyjną ,, Konwalia”, gdyż rok 2023 został ustanowiony Rokiem upamiętniającym postać Mikołaja Kopernika w 550 rocznicę jego urodzin. Skrzynia na warzywa będzie służyła w celach naukowych wszystkim uczniom oraz dzieciom z Oddziału Przedszkolnego, którzy w wyznaczonym miejscu będą siać, sadzić i pielęgnować a następnie obserwować wzrost i rozwój roślin oraz efekt końcowy ,to przygotowanie zdrowego śniadanka z wykorzystaniem swoich warzyw. Mamy nadzieję, że wykonane działania rozbudzą wśród naszych uczniów zamiłowania do prac na rzecz naszej planety.

• Zakończył się tydzień z matematyką!

• W dniach 27-31.03.2023r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Uścianach uczestniczyli w różnych zadaniach matematycznych,które miały na celu promowanie matematyki w szkole. Jednym z zadań było ułożenie tangramów i przyklejenie ich na brystolu. Drugie działanie polegało na rozwiązaniu zadań ukrytych pod kodami QR , młodsze dzieci rozwiązywały zakodowane karty pracy. Następne zadanie polegało na upowszechnianiu wśród uczniów gry planszowej Rummikub .

Również 30 marca odbył się konkurs matematyczny,, Mistrz tabliczki mnożenia" dla klas II - VI oraz ,, Mistrz działań matematycznych dla klasy I oraz klas VII-VIII.

Gratulujemy zwycięzcom.

Na zakończenie uczniowie wszystkich klas losowali zadania. Za ich poprawne rozwiązania można było otrzymać ocenę oraz punkty z zachowania. Łącznie uczniowie klas I - VIII na kilku przerwach rozwiązali ponad 100 zadań.