• XXV Wiosenne Biegi Przełajowe Wiejskich Szkół Podstawowych Gminy Pisz

          • Dnia 25.04.2024 r. w Szkole Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Liskach odbyły się XXV Wiosenne Biegi Przełajowe Wiejskich Szkół Podstawowych Gminy Pisz . Uczniowie startowali według roczników urodzenia (oddzielnie dziewczęta i chłopcy).

            Za najlepsze wyniki w klasyfikacji indywidualnej uczniowie otrzymali dyplomy, medale.Natomiast w klasyfikacji drużynowej szkoły otrzymały puchary i dyplomy.

            Reprezentacja 10 uczniów naszej szkoły dzielnie walczyła o podium. Z medalami i dyplomami wrócili:

            Cecylia Sejbuk z OP- II miejsce

            Wiktor Juchniewicz kl. 2- III miejsce

            Alan Maciejewski kl.3- III miejsce

            Julia Ksepka kl.7 - II miejsce

            Reszta zawodników znalazła się w 1 dzieciątce !!!

            Wszystkim uczestnikom biegów serdecznie gratulujemy i dziękujemy za waszą walkę. Jesteście niesamowici. Jesteśmy z Was dumni

          • 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi

          • Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska. Z tej okazji przypominamy, co można zrobić dla Ziemi, jak można dbać o naszą planetę.

            Tegoroczne hasło brzmiało: „Planeta kontra tworzywa sztuczne”

            To hasło tegorocznej edycji Dnia Ziemi. Earthday.org żąda zmniejszenia produkcji WSZYSTKICH tworzyw sztucznych o 60% do 2040 r. Jednak każdy z nas może przyczynić się do tego celu, poprzez zmniejszenie korzystania z tworzyw sztucznych w naszym codziennym życiu.

            Zakupiliśmy bawełniane torby. Każde dziecko z OP i uczniowie klas I-VIII ozdabiało taką torbę z myślą, że podaruje mamie i tacie, którzy będą przynosić w niej zakupy. Uczniowie wykazali się pomysłowością. Każdy starał się zaprojektować torebkę w taki sposób, aby trafić w gust rodziców. Nie było to łatwe ale w efekcie końcowym wyszły bardzo ciekawe wykonania.

            Jak co roku cała społeczność szkolna posprzątała teren wokół szkoły.

            Podjęliśmy również pierwsze prace na rabatkach kwiatowych przed i za szkołą. Chociaż jeszcze pogoda nie dopisuje zaczęliśmy już porządki, aby siać pierwsze kwiaty i sadzić warzywa . Będziemy cieszyć się własnymi uprawami bez sztucznych nawozów, oprysków z korzyścią dla naszego zdrowia. Kwiaty z rabatek będą cieszyć nas swoimi kolorami, a owadom dostarczą potrzebny pyłek.

            Na zakończenie miło spędziliśmy czas przy ognisku z kiełbaskami.

          • Dzień otwarty

          • 12 kwietnia odbył się dzień otwarty . Przybyli rodzice mogli zaobserwować dzieci w zaplanowanych działaniach dydaktycznych nauczycieli. W czasie przerw z okazji Dnia Czekolady można było skosztować przepyszną czekoladę lejącą się z fontanny

          • Warsztaty Czekoladowe

          • 8 kwietnia w naszej szkole odbyły się długo wyczekiwane warsztaty czekoladowe IMAGO GRUPA . Uczestnicy warsztatów zostali zapoznani z historią czekolady, dowiedzieli się z czego i jak powstaje oraz poznali jej różne smaki. Dzieci miały możliwość oglądania ziaren i owoców kakaowca. W dalszej części uczniowie i przedszkolaki mogli przenieść się w czekoladowy świat, stworzyli prawdziwą własną tabliczkę czekolady. Dzieci otrzymały formy, wypełniły je kolorowymi ozdobami, a następnie panie prowadzące wypełniły je płynną, pyszną czekoladą. Już po kilkunastu minutach gotowe, smakowite dzieło można było zapakować i zabrać do domu. Teraz już każdy uczestnik warsztatów wie, jak powstaje czekolada. Takie wyjątkowe zajęcia sprawiają dzieciom radość, pobudzają wyobraźnię, precyzję, sprzyjają budowaniu dobrych relacji oraz pozwalają poznać w praktyczny sposób za pomocą zmysłów i własnych doświadczeń otaczający nas świat.

            Czekolada jest bardzo smaczna, ale pamiętajmy, że jemy ją z umiarem. Również nie zapomnijmy umyć zębów po zjedzeniu słodyczy .

          • Przedmiotowy konkurs języka polskiego pt. ,,Komiksowe opowieści” –ROZSTRZYGNIĘTY!

          •  

             

            Z przyjemnością informujemy, że przedmiotowy konkurs języka polskiego pt. „Komiksowe opowieści”  został rozstrzygnięty! Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie komiksowej adaptacji wskazanej lektury: uczniowie klas IV-VI ,,Akademia Pana Kleksa” J. Brzechwa, natomiast uczniowie klas VII-VIII ,,Mały Książe”    Antoine   de   Saint - Exupéry

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy z wielkim zaangażowaniem podjęli wyzwanie, tworząc niepowtarzalne prace.

             

            Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych:

             

            KATEGORIA – KLASY IV- VI

             

            I miejsce:

            Zuzanna Wasilewska - Szkoła Podstawowa w Reszkowcach (klasa IV)

             

            II miejsce:

            Krzysztof Karbowski - Szkoła Podstawowa w Turzy Wielkiej (klasa IV)

             

            III miejsce:

            Gabriela Sawicka – Szkoła Podstawowa w Uścianach Starych (klasa V)

             

            KATEGORIA – KLASY VII – VIII

             

            I miejsce:

            Nikodem Jędrzejczyk – Szkoła Podstawowa w Hejdyku (klasa VIII)

             

            II miejsce:

            Julia Ksepka – Szkoła Podstawowa w Uścianach Starych (klasa VII)

             

            III miejsce:

            Andżelika Filipkowska - Szkoła Podstawowa im. Maksymiliana Marii Kolbego

            w Kotle Dużym  (klasa VIII)

             

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

             

            Dyplomy oraz nagrody  uczestnikom  spoza gminy Pisz zostaną przesłane pocztą.

             

            Koordynator konkursu : Sandra Pieklik

             

          • 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia na całym świecie organizowane są różnego rodzaju inicjatywy, które mają na celu propagowanie wiedzy oraz przybliżenie społeczeństwu potrzeb osób w spektrum autyzmu.

            Dlaczego niebieski?

            Niebieski jest uznawany za najgłębszy z kolorów, rozpływający się w nieskończoności horyzontu. Jako barwa najczystsza i najzimniejsza zarazem staje się najbardziej odrealnioną ze wszystkich barw.

            Organizacja Autism Speaks zachęca wszystkich w ten dzień do noszenia niebieskich ubrań lub używania niebieskich świateł. Kampania nosi nazwę Light It Up Blue - Zaświeć się na niebiesko i ma być rozpoznawalnym symbolem autyzmu.

            Akcja rozpowszechniła się niemal na cały świat. W wielu polskich miastach instaluje się niebieskie światła na budynkach użyteczności publicznej, a liczne placówki szkolne organizują niebieski dzień.

            Niebieski kolor ma symbolizować uczucie spokoju i akceptacji w świecie, który czasami może być bardzo głośny i trudny dla osób w spektrum.