• @EuropejskiDzienSportuSzkolnego #ESSDPoland #ActiveLessonsPlan #ESSD2023 #BeActive #edukacjawruchu #AKiL

• @EuropejskiDzienSportuSzkolnego

#ESSDPoland #ActiveLessonsPlan #ESSD2023 #BeActive #edukacjawruchu #AKiL

Już dziś, wspólnie z kilkunastoma tysiącami szkół z całego świata świętowaliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD). To wspaniała inicjatywa, która zachęca do wspólnej zabawy i promocji aktywności fizycznej.

Europejski Dzień Sportu Szkolnego to międzynarodowe święto ruchu w szkołach, będące częścią Europejskiego Tygodnia Sportu – kampanii realizowanej pod hasłem #BeActive (bądź aktywny). Ideą ESSD - jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów. Wydarzenie organizowane jest cyklicznie od 2015 roku w ostatni piątek września na terenie całej Europy, a także kilku krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej. W tym roku do wydarzenia w Polsce zgłosiło się ponad 1000 placówek!

Przedszkolaki poranek zaczęły z Akademią Krokieta i Lamy,korzystały z gotowych filmów z edukacją w ruchu. W tym roku po raz pierwszy materiały zostały przygotowane w języku angielskim, aby mogły z nich korzystać podczas obchodów ESSD nie tylko dzieci w Polsce i w Ukrainie, ale także w innych krajach zrzeszonych wokół tego święta! Następnie były zabawy z chustą, rzuty do celu, zadania z kostką. Nie zabrakło zabaw na boisku szkolnym i strzałów do bramki

Klasy 1- 3 miały zajęcia na pływalni w Piszu. Uczniowie świetnie bawiły w wodzie

Klasy 4-8 brały udział w konkurencjach sportowych. Na rozgrzewkę miały odnalezć na boisku szkolnym zadania do wykonania... były brzuszki, pajacyki, baletnice, litery, piramidy itp... Następnie rozpoczęlismy konkurencje sportowe między klasami 4-6, a 7-8.

Sami zobaczcie jak dobrze się bawiliśmy!

• 28 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka.

W tym dniu nie mogło zabraknąć życzeń, drobnych upominków i słodkiego "co nieco".

Wszystkim chłopcom z okazji ich święta składamy na łamach naszej strony internetowej jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia

• To już 30 Akcja Sprzątania Świata!

• W piątek 22 września 2023r. cała społeczność Szkoły Podstawowej w Uścianach wzięła udział w działaniach związanych z Akcją Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło : ,, Sprzątanie łączy ludzi” pomogło w wyznaczeniu działania edukacyjnego na ten dzień. Polegało ono na znalezieniu przedmiotów na terenie szkoły i podarowaniu im drugiego życia. Uczniowie w zespołach klasowych razem z wychowawcami tworzyli niesamowite przedmioty. Powstały: - z parasola - wieszak na bieliznę, pelerynka na deszcz , - z felgi od roweru- zegar, - z fragmentu suszarki do naczyń i starego kwietnika- drzewo z karmnikiem dla ptaków, - z filamentu do drukarki 3D i łopaty- szkatuła z biżuterią, - z suszarki do naczyń- plecak szkolny Stworzone przedmioty uczniowie prezentowali w języku angielskim.

Kolejnym działaniem w tym dniu było sprzątanie terenu wokół szkoły , Wielkiego Lasu, Uścian Starych i Uścian Nowych.

Po zakończonych działaniach miło spędziliśmy czas przy ognisku z kiełbaskami.

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• „Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

od najmłodszego, aż po starszaka,

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Dzisiaj kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w quizach i tańcach przy ulubionych przebojach muzyki. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia... samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września.

W naszej szkole dzieci świetnie się bawiąc odkrywały swoje talenty i mocne strony. Powstały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki.

Obchody Międzynarodowego Dnia Kropki to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.

• #narodoweczytanie

• W tym roku po raz kolejny społeczność Szkoły Podstawowej w Uścianach Starych aktywnie włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą była powieść ,,Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Wspólne czytanie dzieła przez uczniów, nauczycieli i rodziców zostało poprzedzone powitaniem przez panią Dyrektor – Renatę Olszewską. Podczas czytania każdy uczestnik miał możliwość przybicia pamiątkowego stempla, potwierdzającego udział w Narodowym Czytaniu. Pieczęć tę szkołą otrzymała z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.