• Nasza Biblioteka

• 26maja uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w wycieczce do Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Piszu. Dzieci poznały pracę Pani Bibliotekarki , wzbogaciły słownictwo związane z biblioteką.

• VIII Gminny Konkurs o tytuł „Małego Ratownika” poświęconego pamięci Ernesta Banacha

• 17 maja 2023r. uczniowie kl. I – VI uczestniczyli w VIII Gminnym Konkursie o tytuł „Małego Ratownika” poświęconego pamięci Ernesta Banacha. Uczestnikami w kategorii klas I – III byli : Patryk Zuzga, Szymon Zientek oraz Alan Maciejewski . Kategorię klas IV – VI reprezentowały dziewczyny: Gabriela Sawicka oraz Julia Ksepka . Drużyna naszej szkoły w kategorii klas I - III zajęła I miejsce . Konkurs składał się z symulowanych scenariuszy zdarzeń nagłych: porażenie prądem, upadek na hulajnodze, omdlenie, ukąszenie przez pszczołę itp. . Uczniowie pracowali z pozorantami lub na fantomach do udzielania pierwszej pomocy. Poradzili sobie świetnie ! Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!

• Odwiedziny Mikusia

• W poniedziałek 15maja naszą szkołę spotkała miła niespodzianka. Odwiedziła Pani z jaszczurką Agawą Brodatą o imieniu Mikuś .Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się, zadawały mnóstwo pytań dotyczących życia jaszczurki w domu. Nie brakło śmiałków do pogłaskania tego milutkiego gada.

• Wierszowisko

• 8 maja 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXV Wierszowisku organizowanym przez Piski Dom Kultury w Piszu. Uczestnicy konkursu pięknie recytowali przygotowane wiersze. Barwnie i ciekawie prezentowali wybrane teksty poetyckie.

Recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a na koniec udali się na zasłużoną słodką nagrodę.

• ŚWIĘTA MAJOWE

• Maj jest szczególnym miesiącem w historii Polski. W pierwszych dniach obchodzone są w Polsce ważne święta: 1 maja – Państwowe Święto Pracy, 2 maja – Państwowe Święto Flagi, Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja .

30 kwietnia 2023r. odbyła się akademia upamiętniająca powyższe wydarzenia.

Celem uroczystości było przypomnienie genezy i historii zbliżających się świąt, a także refleksja nad tym, czy obchody świąt narodowych są przejawem współczesnego patriotyzmu.

Dzięki uczestnictwu w apelu uczniowie będą mogli świadomie obserwować i przeżywać nadchodzące święta, wiedząc, kiedy powstały, jakie wydarzenia upamiętniają i jak można się przyłączyć do ich obchodów.

Pamiętajmy, że naród, który zapomina o historii własnej Ojczyzny, traci swoją tożsamość i skazany jest na zagładę. Ponadto patriotą – Polakiem się jest, a nie tylko bywa…

• "EKOLOGICZNI OD DZIECKA"

• W piątek 28 kwietnia uczniowie klas II-III brali udział w Gminnym Konkursie Ekologicznym "Ekologiczni od dziecka".

W konkursie brały udział wszystkie szkoły podstawowe z gminy Pisz.