• „Sprzątanie Świata – Polska”

• W piątek 23 września przystąpiliśmy do 29 Akcji „Sprzątanie Świata – Polska”

Dzień zaczęliśmy od Gier i Zabaw z Szopem, podczas których Oddział Przedszkolny i uczniowie klas I- VIII wykonywali różnorodne zadania , dotyczące akcji.

Pracowali również w zeszytach udostępnionych przez Fundację Nasza Ziemia.

Krótki apel z inscenizacją wiersza pt: ,, Czy to nasze” , w wykonaniu uczniów naszej szkoły, wprowadził nas w nastrój sprzątania. Po przydzieleniu terenu do sprzątania , rękawic i worków uczniowie z nauczycielami wyruszyli w teren.

To już kolejna akcja podczas, której zbieramy śmieci na poboczach dróg: Uściany Stare- Uściany Nowe- Wielki Las. Zebraliśmy 14 worków, około 1000 litrów. Odpady segregowaliśmy na bieżąco podczas ich zbierania. Najwięcej było szkła i plastiku. Sprzątanie zakończyło się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto, które obchodzone jest od 2013 roku. Co roku, w całej Polsce, 20 września, przedszkolaki świętują swój dzień.

Zapraszamy do fotorelacji

• MATma^2

• 9 września 2022, uczniowie klasy 8 wraz z Panią Patrycją uczestniczyli w spotkaniu w ramach projektu MATma^2, które odbyło się w Giżycku. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali wykładu motywacyjnego, podczas którego uśmiech i zachwyt nie znikał z ich twarzy.

W ramach projektu MATma^2 uczniowie będą mogli korzystać z całorocznego wsparcia w przygotowaniu do egzaminu ósmoklasisty.

Zajęcia dla ósmoklasistów prowadził będzie Pan Robert Baca - Nauczyciel matematyki, dyrektor ds. projektów i innowacji. Pracuje w Niepublicznej Szkole Podstawowej nr 61 Pro Futuro w Warszawie. Ma bardzo duże osiągnięcia w przygotowaniu uczniów do egzaminów, również maturalnych.

Pierwsze lekcje z projektu z naszymi uczniami odbędą się już 4 października 2022.

Życzymy powodzenia w realizacji projektu i osiągnięciu wysokich wyników na egzaminie ósmoklasisty.

Poniżej zdjęcia ze spotkania w Giżycku, również z Panem Robertem Baca

• Pogadanka na temat zdrowia

• Dzisiaj naszym gościem była pani Agnieszka Karmowska, pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piszu, która przeprowadziła pogadankę na temat zdrowia.

• Dziś Międzynarodowy Dzień Kropki

• Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki?

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników. Opowiastka zawarta w “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”.

Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia. Zwykle obchody Dnia Kropki zaczynają się od przeczytania lub obejrzenia historii małej Vashti, a następnie stworzenia własnego znaku.

Zapraszamy do fotorelacji z dzisiejszego dnia

• Zbierajmy razem TALENCIAKI

• Nasza szkoła bierze udział w akcji Lidla – Szkoły Pełne talentów, której celem jest wsparcie talentów Naszych dzieci i zmobilizowanie lokalnej społeczności do wsparcia działań szkoły. Wystarczy zrobić zakupy w Lidlu, odebrać TALENCIAKI za każde wydane na zakupy 50 zł (w zakupach musi znaleźć się owoc lub warzywo) i w formie papierowej przekazać szkole lub zeskanować kod i przekazać punkty na konto szkoły.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału i wspierania akcji, dzięki której nasza szkoła może pozyskać nagrody wspierające edukację i zabawę. Akcja trwa od 5 września do 18 listopada.