• Pierwszy Dzień Wiosny

• Pierwszy Dzień Wiosny zaczęliśmy teatrzykiem Akada pt:" Eko". Następnie każda klasa przygotowywała plakaty o wiośnie i przebierała swoją Panią Wiosnę.

Nauczyciele w tym czasie smażyli dzieciom naleśniki.

Nie obyło się także bez gier i zabaw na podwórku.

Po wykonaniu prac każda klasa prezentowala swoją Panią Wiosnę i plakaty. Również dzieci recytowały wiersz Mieczysławy Buczkówny pt: " Znaki wiosny".

Następnie odbyła się degustacja przez siebie wykonanych przepysznych, kolorowych naleśników.

Koło altanki odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego KIERUNEK- BEZPIECZEŃSTWO organizowanego przez Kampanie Kolejowe ABC II jak również konkursu recytowanych wierszy. Uczniowie którzy zajęli 1miejsce:

- Oddział Przedszkolny- Julia Nicewicz

- klasy 1-3 - Wiktor Juchniewicz

- klasy 4-8 - Krystian Sawicki.

Każdy uczeń otrzymał od Pani Dyrektor Renaty Olszewskiej otrzymał kolorowankę i suszone jabłuszka, celem promowania zdrowej żywności.

Ten przepiękny pierwszy Dzień Wiosny zakończyliśmy grilowaniem kiełbasek.

• ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

• 21 marca

ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

Światowy Dzień Zespołu Downa został ustanowiony w 2005r z inicjatywy Stowarzyszenia Down Syndrome International (DSI).

Celem tego święta jest budowanie świadomości na temat tego, czym jest Zespół Downa, a także tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób nim dotkniętych.

W tym dniu cała społeczność szkolna założyła skarpetki nie do pary, aby w ten sposób okazać radość, tolerancję oraz solidarność z osobami z Zespołem Downa.

#SkarpetkoweWyzwanie

• 17 marca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka

• Jest to święto irlandzkie, o wymiarze narodowo-religijnym. Święty Patryk to bowiem patron tego kraju. Dzień św. Patryka obchodzony jest jednak nie tylko w Irlandii, ale również w Stanach Zjednoczonych, Australii, Niemczech czy w Polsce.

Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, dlatego zachęciliśmy uczniów naszej szkoły i oddziału przedszkolnego do ubrania się na zielono.

Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Zgodnie z legendą Św. Patryk użył trójlistnej koniczyny do wytłumaczenia istoty Trójcy Świętej, co później stało się symbolem i początkiem chrystianizacji Irlandii.

W naszej szkole uczniowie poszczególnych klas zapoznali się z postacią Św. Patryka oraz symbolami i sposobami obchodzenia jego święta w krajach anglojęzycznych. Następnie uczniowie starszych klas przygotowywali plakaty związane z symbolami i kulturą Irlandii. Uczniowie klas 1-3 oraz oddziału przedszkolnego wykonali maski Irlandzkich skrzatów- „leprechauns”.

Tego dnia nie zabrakło również akcentu kulinarnego. Każda osoba ubrana na zielono otrzymała słodką niespodziankę w postaci przepysznej zielonej babeczki

• Matematyczny Kangur 2023

• 16 marca 2023r. uczniowie po raz kolejny wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym ,,Kangur".

Po wysiłku umysłowym nad zadaniami, uczniowie otrzymali matematyczny gadżet. Teraz pozostało tylko czekanie na wyniki.

• 8 marca DZIEŃ KOBIET

• W dniu 8 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet.

„ Kobiety?!

Dawniej ich uroda była natchnieniem dla poetów.

Dziś kobiety są jeszcze piękniejsze… „….Tymi słowami rozpoczęli panowie część artystyczną dla wszystkich Pań i dziewczynek z naszej szkoły.

„Życzymy wszystkim kobietom tym małym i tym dużym, by rozlewały swój czar, rozjaśniały mrok oraz promieniały blaskiem swego piękna, czułości i wrażliwości…”

Na zakończenie chłopcy wręczyli wszystkim kobietkom kwiaty i prezenciki.

Chłopcy z kl. V-VI zrobili niespodziankę dla Pani Bożenki i koleżance Julii przygotowując pyszną owocową sałatkę

• Certyfikat - Bezpieczna Placówka Oświatowa

• Mamy zaszczyt oznajmić, że naszej szkole przyznano CERTYFIKAT-Bezpieczna Placówka Oświatowa.

Stanowi on wyraz uznania dla jednostek edukacyjnych wobec wieloletniej bezwypadkowej działalności, jak również skuteczności działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa uczniów i podopiecznych na swoim terenie oraz w bezpośrednim otoczeniu.

Wyróżnienie jest zatem osiągnięciem szczególnym- otrzymują go jedynie nieliczne jednostki dydaktyczne.