• 14 luty WALENTYNKI

• Wtorek upłynął w naszej szkole w atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek, przypadających 14 lutego. Nazwa tego popularnego święta pochodzi od imienia Św. Walentego, który właśnie 14 lutego obchodzi swoje imieniny. W kręgach kultury Zachodu ten dzień uznawany jest za święto zakochanych oraz dzień przyjaźni.

Wśród społeczności szkolnej w tym dniu królował kolor czerwony. Przy nastrojowej muzyce uczniowie ozdabiali wielkie serca, odpowiadali na walentynkowe pytania, układali puzzle, kolorowali zakodowane serduszka oraz szukali drugiej połówki swojego serduszka.

Atrakcją "Walentynek" była poczta walentynkowa, którą zorganizował Samorząd Uczniowski. Zarówno osobom obdarowującym jak i obdarowanym sprawiło to dużo radości.