• Happy St. Patrick's Day

• 17 marca obchodzony jest Dzień Św. Patryka, patrona Irlandii. Jest to irlandzkie święto narodowe i religijne. W wielu miastach na świecie odbywają się specjalne parady oraz koncerty.

Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, dlatego zachęciliśmy uczniów naszej szkoły i oddziału przedszkolnego do ubrania się w zielone rzeczy lub zielone elementy.

Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi.

Każdy uczeń wykonał zieloną trójlistną koniczynkę (shamrock). Uczniowie Oddziału Przedszkolnego oraz klas I-III wykonali również tradycyjne maski przedstawiające irlandzkie skrzaty (Leprechauns).

Tego dnia każda osoba posiadający zielony element garderoby otrzymał słodką, zieloną nagrodę w ramach akcji : „17 załóż coś zielonego a spodka Cię coś miłego”.

• KANGUR MATEMATYCZNY

• 17 marca odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego ,,Kangur Matematyczny”. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem, trzymamy kciuki za wysokie wyniki naszych uczniów

• 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet

• 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Co roku z okazji tego sympatycznego marcowego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla naszych kobiet