• Konkurs Ekologiczny "EKOLOGICZNI OD DZIECKA"

• Uczniowie z klasy III wzięli udział w I Gminnym konkursie Ekologicznym "Ekologiczni od dziecka" zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Hejdyku. Nasze dzieciaki zajęły IV miejsce. Gratulujemy odwagi i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły.

• PIKNIK RODZINNY 2022

• „Rodzi­na jest w życiu opar­ciem, czymś co chro­ni, co da­je siłę…”
            – Sophia Loren

10 czerwca 2022 r. w słoneczny piątkowy dzień w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny. W organizację imprezy plenerowej zaangażowana była cała społeczność szkolna.

Organizując imprezę chcieliśmy uświadomić dzieciom, jak również ich rodzicom czym jest rodzina, jaka jest jej waga i moc, bo przecież rodzina to podstawa społeczeństwa. To w rodzinie człowiek uczy się elementarnych zasad, to tam kształtuje się osobowość młodego człowieka i to, w jakiej rodzinie się urodzi, jakie będą w niej priorytety, style wychowania, postawy rodzicielskie będzie stanowiło jego przyszłość. To właśnie rodzina oddziałuje na jednostkę najdłużej i pozostawia w niej najgłębsze ślady. W rodzinie tworzą się pierwsze więzi emocjonalne, rodzą się uczucia. Dziecko uczestnicząc w jej życiu poznaje wzory zachowań, normy oraz zasady postępowania społecznego. Będąc jedną z części rodziny przyswaja sobie wiedzę o otaczającym go świecie. Rodzice są pierwszymi ludźmi, których dziecko poznaje. Dlatego tak ważny jest jej wpływ na młodego „pochłaniającego” świat człowieka. To od niej zależy późniejsze jego postępowanie, rozumienie otaczającej go rzeczywistości.

Piknik rozpoczął się o godzinie 10.00 wystąpieniem dyrektor szkoły p. Renaty Olszewskiej, która powitała wszystkich gorąco po długiej przerwie spowodowanej pandemią i zaprosiła do obejrzenia występów artystycznych naszych dzieci. Po zakończeniu części oficjalnej na uczniów czekały liczne niespodzianki: loteria fantowa, pchli targ, stoiska - Dzień Języków Obcych, spotkanie z policją, gry i zabawy ruchowe, bańki mydlane, malowanie na folii, popcorn, wata cukrowa, malowanie twarzy, kolorowe zaplatane warkoczyki i niespodzianka – dmuchany zamek i tor przeszkód. Piknik Rodzinny odbył się pod hasłem :” Popłyń z nami Kajakami” . Wszystkie pieniążki zebrane z pchlego targu i pyszności, przeznaczone zostaną dla dzieci z naszej szkoły na spływ kajakowy rzeką Krutynią.

Dzień języków Obcych

Tego dnia uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami oraz rodzicami przygotowali stoiska tematyczne przedstawiające wybrane państwa Europejskie. Tego dnia zgromadzonych na pikniku rodzinnym gości witały kolorowe stoiska, udekorowane flagami, symbolami oraz ciekawostkami na temat prezentowanych krajów. Ponadto na poszczególnych stoiskach można było poznać krótką charakterystykę oraz najważniejsze pojęcia związane z danym krajem. Można było również cieszyć podniebienie specjałami tradycyjnej kuchni Polskiej, Niemieckiej, Ukraińskiej czy też Włoskiej.

Oddział Przedszkolny- Polska

klasa I-III- Niemcy

klasa IV- VI- Ukraina

klasa VII- VIII- Włochy.

Spotkanie z Policją

Dzielnicowy wraz z policjantką Panią Anią opowiadali o bezpiecznych wakacjach i jak należy zachować się na drodze w czasie jazdy na rowerze. Można było obejrzeć wóz policyjny, sprzęt używany do akcji; również można było zostawić odciski palców.

Pchli Targ

Ideą całej zabawy była forma " wyprzedaży ", na której dzieci z naszej szkoły wraz z rodzicami na swoich stoiskach sprzedawali przyniesione różności. Na przygotowanych 4 stoiskach można było kupić sporo ciekawych i wartościowych rzeczy np. książki, gry, puzzle, zabawki , bransoletki, itp.

Loteria fantowa

Każda chętna osoba losowała zadanie, które musiała wykonać. Następnie losowała los z numerkiem pod którym kryła się niespodzianka.

Gry i zabawy

Rodzice kontra Dzieci- konkurencje sportowe. Podzielenie zawodników na dwie drużyny (drużyna dorosłych i drużyna dzieci). Były biegi, bieg z woreczkiem na głowie, przechodzenie przez szarfę, przeciąganie liny itp. Zabawa zakończyła się remisem. Była piękna rywalizacja i pełno śmiechu.

Dodatkowo można było robić wielkie bańki mydlane, malować farbami na wielkiej folii streczowej.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za wsparcie , pomoc i dobrą zabawę !!!

• Wyniki przedmiotowego konkursu języka angielskiego pt. „My first English Project- Interests and hobbies”.

• Organizatorzy przedmiotowego konkursu języka angielskiego pt. „My first English Project- Interests and hobbies”- Szkoła Podstawowa w Uścianach Starych dziękuje bardzo nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu oraz udział w konkursie.

Wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych:

IV-VI

I miejsce – Julia Rudzik (SP w Reszkowcach)

II miejsce- Damian Grabowski (SP w Uścianach Starych)

III miejsce – Weronika Sanik (SP w Reszkowcach)

oraz Emilia Kaczanowska (SP w Suchodolinie)

IV miejsce- Wiktoria Skillandat (SP w Kozłowie z/s w Rybnie)

V miejsce- Piotr Lewicki (SP w Suchodolinie)

VII-VIII

I miejsce – Jacek Gabryelczak (SP w Uścianach Starych)

II miejsce- Gabriela Matyjasek (SP w Spytkowie)

III miejsce - Mateusz Szydlik (SP w Choszczewie)

Nagrody zostaną wysłane drogą pocztową.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

• Dzień Dziecka

• Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie.

W naszej szkole Dzień Dziecka rozpoczął się od wspólnego apelu, podczas którego pani dyrektor Renata Olszewska, złożyła dzieciom najserdeczniejsze życzenia i rozdała dzieciom przepyszne lody :) Oczywiście tego dnia nie można było stawiać jedynek i pytać dzieci :)