• ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ – 79 ROCZNICA POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

• We wtorek 19 kwietnia 2022 r. przypadała 79 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim, czyli największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zorganizowała coroczną akcję upamiętniającą to pierwsze powstanie miejskie w okupowanej Europie.

Akcja społeczno-edukacyjna "Żonkile" w tym roku miała swoją jubileuszową, 10 edycję. Tym razem tematem przewodnim było hasło "Miłość".

Z tej okazji w naszej szkole odbył się apel . Nasi uczniowie wykonywali papierowe żonkile. Żółte kwiaty, są symbolem pamięci o powstaniu, które wybuchło 19 kwietnia 1943 roku w getcie warszawskim. Żonkile związane są ściśle z osobą Marka Edelmana – ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który przeżył likwidację getta i przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom składając pod pomnikiem właśnie żonkile.

• 13.04.2022r. Apel z okazji Świąt Wielkanocnych

• W dniu 13.04.2022r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Świąt Wielkanocnych.

• 7 kwietnia 2022r. obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA.

• Tego dnia odwiedziła nas pielęgniarka szkolna, która przeprowadziła pogadankę na temat zdrowego stylu życia.

Zapoznano dzieci z hasłem jakie w tym roku przyświecało organizacji wydarzenia było “Kierunek zdrowie”. Natomiast tegorocznym hasłem ustanowionym przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) było „Our Planet, Our Health”. Przekazano informację na temat znaczenia wody w życiu człowieka. Następnie dzieci zostały podzielone na grupy. Ich zadaniem było stworzyć wodociąg z butelek plastikowych, rurek, lejka oraz innych materiałów przygotowanych przez dzieci. Następnie przez stworzony wodociąg musiała popłynąć woda do kubka . Ależ to była zacięta walka . Wygrała klasa 1-3. Gratulujemy !!!

• 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie.

• Dzień ustanowiony został przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem.

Symbolem solidarności z „autystami” jest kolor niebieski.

A czym jest autyzm? To zaburzenie rozwojowe związane z nieprawidłową pracą mózgu. Osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych. My, jako społeczeństwo, musimy sobie uświadomić, iż nie jest to ani lepsze, ani gorsze spojrzenie na świat. Jest po prostu inne.

W dniu 2 kwietnia każdy może wyrazić swą solidarność z osobami z autyzmem poprzez:

- oświetlenie domu na niebiesko;

- nałożenie ubrania w kolorze niebieskim;

- dodania niebieskiej żarówki lub puzzla do swego profilu na facebook’u lub strony www.

Bądźmy w tym dniu razem!

• 21-25 marca 2022 - TYDZIEŃ Z MATEMATYKĄ

• Cele przedstawione uczniom to:

-rozbudzanie zainteresowań matematyką; rozwijanie logicznego myślenia; podnoszenie kompetencji matematycznych; kształcenie umiejętności planowania i organizowania własnej pracy oraz przyjmowania za nią odpowiedzialności; kształcenie umiejętności dostrzegania zastosowań matematyki w różnych sytuacjach z życia; rozwijanie wśród uczniów twórczej

i kreatywnej postawy poprzez formę artystycznego wyrazu; ukazanie, że matematyką można się bawić.

Uczniowie przez cały tydzień podczas przerw zbierali punkty realizując powyższe cele. Największa liczba punktów została nagrodzona oceną celującą.

Harmonogram tygodnia:

1. Pierwszy dzień wiosny. Na początku piekliśmy gofry- ważyliśmy, przeliczaliśmy jednostki. Każda klasa wykonała wiosenne pejzaże z figur geometrycznych (nawet Marzanna była matematyczna ). Pozostałą część dnia spędziliśmy na świeżym powietrzu, gdzie nadal kontynuowaliśmy

gry i zabawy matematyczne.

2. Gry z tabliczką mnożenia . Koło fortuny.

3. Ułóż zadanie matematyczne do wylosowanej sytuacji z życia.

4. Łamigłówki z zapałkami

5. Podsumowanie tygodnia "Dlaczego warto uczyć się matematyki?". Dzień przyniósł nam wiele radości. Wszyscy nauczyciele są bardzo dumni ze swoich uczniów i za to serdecznie im gratulujemy i dziękujemy .

Dziękujemy Pani Patrycji za włożony trud w przygotowanie tygodnia matematycznego.

• Zajęcia na pływalni

• 25 marca 2022r. uczniowie kl. 1 - 3 po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach na pływalni w Piszu pod okiem instruktora . Dzieci doskonaliły podstawowe ruchy w wodzie takie jak leżenie na piersiach i na grzbiecie, poślizgi, uczyły się właściwego oddychania, próbowały też nurkować. Niezwykłą popularnością cieszyły się skoki do wody. Najważniejsze dla nich było to, że skakały z numerku 5. Uzupełnieniem zajęć były gry i zabawy z wykorzystaniem dodatkowych przyrządów (piłek, desek, makaronów). Zadania do wykonania były trudne i wyczerpujące ! Ale na koniec był relaks w jacuzzi !!!

• 21 marca 2022r.

• Tego dnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa, Pierwszy Dzień Wiosny i rozpoczęliśmy tydzień z matematyką .

Od samego rana uczniowie klas 4-8 robili gofry, przy czym przeliczali jednostki oraz ważyli produkty. Klasy 1-3 wykonały Marzannę. Oddział Przedszkolny i klasy 1-8 wykonały pejzaże wiosenne z figur geometrycznych. Następnie odbył się pokaz pięknie wykonanych prac - zaśpiewanie wymyślonych przez siebie piosenek i wierszy o tematyce wiosennej.

Dlasza część dnia wiosny odbyła się na boisku szkolnym. Starsze klasy szukały ukrytych kodów QR, w których zostały zakodowane zadania matematyczne. Młodsze dzieci grały w gry matematyczne.

Na zakończenie odbyło się ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Uczniowie pożegnali Marzannę i tym samym zakończyliśmy ten piękny,słoneczny dzień .