• KANGUR MATEMATYCZNY

• 17 marca odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego ,,Kangur Matematyczny”. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem, trzymamy kciuki za wysokie wyniki naszych uczniów

• 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet

• 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Co roku z okazji tego sympatycznego marcowego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla naszych kobiet

• Drodzy uczniowie i rodzice !!!

• Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużytysprzęt na rzecz wybranej szkoły.,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’Termin Akcji: 18.01.2022Miejsce Akcji: Szkoła Podstawowa w Uścianach StarychZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.NIE ODBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK

• 18.11.2021r. Matematyczne Biuro Śledcze

• Uczniowie klas VI-VII rozwiązywali dziś zagadkę detektywistyczną - kradzież kół w Wielkiej Krainie Geometrii. Po przeczytaniu listu od Starszego Inspektora Geometriusa, młodzi detektywi kierując się wskazówkami, rozwiązując zadania zakodowane kodami QR znaleźli złodzieja wśród osób podejrzanych.

• #szkoladohymnu

• Dzisiaj przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 wzięliśmy udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Z powagą i wielką radością odśpiewaliśmy wspólnie Hymn Narodowy. Nie zabrakło występów całej spolecznosci szkolnej.

• "Świąteczna Pomoc Polakom na Kresach"

• Nasza szkoła włącza się do akcji "Świąteczna Pomoc Polakom na Kresach". Chonorowym patronatem jest Wojewoda Warmińsko- Mazurski Artur Chojecki. Zbieramy głównie słodkości np. : brzoskwinie i ananasy w puszkach, kakao rozpuszczalne, kremy czekoladowe, płatki śniadaniowe, słone przekąski (precelki, krakersy, orzeszki w puszcze) , batony, ciastka itp. Zbiórka w szkole odbędzie się do dnia 9 grudnia.

• 8 listopada 2021r. DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

• Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Celem dzisiejszych zajęć w Oddziale Przedszkolnym było:

• zwrócenie uwagi na ważność śniadania jako moc do pracy,

nauki i zabawy

• rozumienie konieczności spożywania owoców i warzyw dla

zachowania dobrego zdrowia i prawidłowego rozwoju

• rozróżnianie żywności zdrowej i niezdrowej

• zachęcanie do spożywania różnorodnych posiłków

Dzisiaj dzieci uczyły misia Tosię jak powinno wyglądać zdrowe śniadanie. Rozmawiały na temat tego co jest zdrowe, a co niezdrowe; rozwiązywały zagadki o warzywach i owocach. Na koniec zrobiły sałatkę owocową.