Dziękujemy ślicznie Biance Narbut i Jej rodzicom za doposażenie szkoły w sprzęt sportowy.
Bianka Narbut jest uczennicą nauczania domowego Libratus.
Dziękujemy ślicznie Biance Narbut i Jej rodzicom za doposażenie szkoły w sprzęt sportowy.
Bianka Narbut jest uczennicą nauczania domowego Libratus.
Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej w Uścianach Starych składają serdeczne podziękowanie wszystkim Przyjaciołom, którzy wspierali i wspierają naszą placówkę. Ta życzliwa pomoc przybiera różne formy. Dzięki Państwa ofiarności nauka i praca w naszej szkole staje się przyjemniejsza, możemy osiągać lepsze wyniki w nauce oraz odnosić sukcesy w konkursach i zawodach sportowych.
Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy angażują się w życie szkoły - pomagają organizować uroczystości i wycieczki dla uczniów, poszukują sponsorów, udzielają się w Radzie Rodziców, wspierają oraz doceniają pracę nauczycieli.
"Nigdy nie jest tak, żeby człowiek czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest jednocześnie obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością... "
Jan Paweł II
Organizatorzy przedmiotowego konkursu języka angielskiego pt. „My first English Project- Usual or unusual jobs”- Szkoła Podstawowa w Uścianach Starych dziękuje bardzo nauczycielom za przygotowanie uczniów oraz udział w konkursie.
Wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych:
IV-VI
I miejsce – Antonina Gentek (SP w Kotle Dużym)
II miejsce- Judyta Rutkowska (SP w Jeżach)
III miejsce – Piotr Lewicki (SP w Suchodolinie)
VII-VIII
I miejsce –Magdalena Kirejczyk (SP w Kamiennej Nowej)
II miejsce- Wojciech Skopnik (SP w Uścianach Starych)
III miejsce – Krystian Sawicki (SP w Uścianach Starych)
wyróżnienie:
Jacek Gabryelczak (SP w Uścianach Starych)
O sposobie oraz terminie przekazania nagród poinformujemy w późniejszym terminie.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
26maja uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w wycieczce do Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Piszu. Dzieci poznały pracę Pani Bibliotekarki , wzbogaciły słownictwo związane z biblioteką.
17 maja 2023r. uczniowie kl. I – VI uczestniczyli w VIII Gminnym Konkursie o tytuł „Małego Ratownika” poświęconego pamięci Ernesta Banacha. Uczestnikami w kategorii klas I – III byli : Patryk Zuzga, Szymon Zientek oraz Alan Maciejewski . Kategorię klas IV – VI reprezentowały dziewczyny: Gabriela Sawicka oraz Julia Ksepka . Drużyna naszej szkoły w kategorii klas I - III zajęła I miejsce . Konkurs składał się z symulowanych scenariuszy zdarzeń nagłych: porażenie prądem, upadek na hulajnodze, omdlenie, ukąszenie przez pszczołę itp. . Uczniowie pracowali z pozorantami lub na fantomach do udzielania pierwszej pomocy. Poradzili sobie świetnie ! Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!
W poniedziałek 15maja naszą szkołę spotkała miła niespodzianka. Odwiedziła Pani z jaszczurką Agawą Brodatą o imieniu Mikuś .Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się, zadawały mnóstwo pytań dotyczących życia jaszczurki w domu. Nie brakło śmiałków do pogłaskania tego milutkiego gada.
8 maja 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXV Wierszowisku organizowanym przez Piski Dom Kultury w Piszu. Uczestnicy konkursu pięknie recytowali przygotowane wiersze. Barwnie i ciekawie prezentowali wybrane teksty poetyckie.
Recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a na koniec udali się na zasłużoną słodką nagrodę.
Maj jest szczególnym miesiącem w historii Polski. W pierwszych dniach obchodzone są w Polsce ważne święta: 1 maja – Państwowe Święto Pracy, 2 maja – Państwowe Święto Flagi, Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja .
30 kwietnia 2023r. odbyła się akademia upamiętniająca powyższe wydarzenia.
Celem uroczystości było przypomnienie genezy i historii zbliżających się świąt, a także refleksja nad tym, czy obchody świąt narodowych są przejawem współczesnego patriotyzmu.
Dzięki uczestnictwu w apelu uczniowie będą mogli świadomie obserwować i przeżywać nadchodzące święta, wiedząc, kiedy powstały, jakie wydarzenia upamiętniają i jak można się przyłączyć do ich obchodów.
Pamiętajmy, że naród, który zapomina o historii własnej Ojczyzny, traci swoją tożsamość i skazany jest na zagładę. Ponadto patriotą – Polakiem się jest, a nie tylko bywa…
W piątek 28 kwietnia uczniowie klas II-III brali udział w Gminnym Konkursie Ekologicznym "Ekologiczni od dziecka".
W konkursie brały udział wszystkie szkoły podstawowe z gminy Pisz.
Dnia 27.04.2023 r. w Szkole Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Liskach odbyły się XXIV Wiosenne Biegi Przełajowe Wiejskich Szkół Podstawowych Gminy Pisz . Uczniowie startowali według roczników urodzenia (oddzielnie dziewczęta i chłopcy).
Za najlepsze wyniki w klasyfikacji indywidualnej uczniowie otrzymali dyplomy, medale.Natomiast w klasyfikacji drużynowej szkoły otrzymały puchary i dyplomy.
Reprezentacja 12 uczniów naszej szkoły dzielnie walczyła o podium. Z medalami i dyplomami wrócili:
Oliwia Sawicka z OP- III miejsce
Dawid Sawicki z OP- IV miejsce
Wiktor Juchniewicz z kl.1 - V miejsce
Zuzanna Kukawka z kl.8 - II miejsce
Reszta zawodników znalazła się w 1 dzieciątce !!!
Wszystkim uczestnikom biegów serdecznie gratulujemy i dziękujemy za waszą walkę. Jesteście niesamowici. Jestemy z Was dumni
Dzień Ziemi to bardzo ważne wydarzenie w naszej szkole. Co roku planujemy z tej okazji różne formy działań, których celem jest promowanie postaw proekologicznych wśród społeczności szkolnej.
W tym roku to wydarzenie obchodziliśmy 21 kwietnia, zaplanowaliśmy:
- posadzenie krzewów, na terenie placu zabaw, - przygotowanie skrzyni pod uprawy warzyw, - usypanie rabatki kwiatowej w kształcie liścia i obsadzenie jej konwaliami.
Pracy przy wykonaniu zaplanowanych czynności było bardzo wiele toteż wymagało to zaangażowania całej społeczności szkolnej.
Pani Dyrektor – Renata Olszewska zakupiła sadzonki konwalii, pierwsze warzywa i zioła do posadzenia oraz keramzyt. Zaplanowała posadzenie całej roślinności. Nauczyciele wraz z uczniami z klas IV- VIII sadzili rośliny, nawozili ziemię do skrzyni oraz usypali rabatkę pod konwalie. Młodsi uczniowie i Oddział Przedszkolny z wychowawcami porządkowali teren wokół szkoły. Dzięki pomocy rodziców: Pana Mariusza Szpanko, Pani Moniki Zientek , którzy zaopatrzyli nas w ziemię do warzyw i kamienie do rabatki z konwaliami. Państwo Andrzejewscy, przywieźli krzewy do posadzenia na placu zabaw.
Pan Mirosław Olszewski, wykonał drewnianą skrzynię do założenia ogródka warzywnego.
Praca przebiegła pomyślnie i bardzo sprawnie .
,, Rabatka konwaliowa” została założona w związku z Akcją społeczno- edukacyjną ,, Konwalia”, gdyż rok 2023 został ustanowiony Rokiem upamiętniającym postać Mikołaja Kopernika w 550 rocznicę jego urodzin. Skrzynia na warzywa będzie służyła w celach naukowych wszystkim uczniom oraz dzieciom z Oddziału Przedszkolnego, którzy w wyznaczonym miejscu będą siać, sadzić i pielęgnować a następnie obserwować wzrost i rozwój roślin oraz efekt końcowy ,to przygotowanie zdrowego śniadanka z wykorzystaniem swoich warzyw. Mamy nadzieję, że wykonane działania rozbudzą wśród naszych uczniów zamiłowania do prac na rzecz naszej planety.
Pani Dyrektor Renata Olszewska złożyła całej społeczności szkolnej życzenia Wielkanocne i wręczyła czekoladowe zające
W dniach 27-31.03.2023r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Uścianach uczestniczyli w różnych zadaniach matematycznych,które miały na celu promowanie matematyki w szkole. Jednym z zadań było ułożenie tangramów i przyklejenie ich na brystolu. Drugie działanie polegało na rozwiązaniu zadań ukrytych pod kodami QR , młodsze dzieci rozwiązywały zakodowane karty pracy. Następne zadanie polegało na upowszechnianiu wśród uczniów gry planszowej Rummikub .
Również 30 marca odbył się konkurs matematyczny,, Mistrz tabliczki mnożenia" dla klas II - VI oraz ,, Mistrz działań matematycznych dla klasy I oraz klas VII-VIII.
Gratulujemy zwycięzcom.
Na zakończenie uczniowie wszystkich klas losowali zadania. Za ich poprawne rozwiązania można było otrzymać ocenę oraz punkty z zachowania. Łącznie uczniowie klas I - VIII na kilku przerwach rozwiązali ponad 100 zadań.
#swiatowydzienswiadomosciautyzmu
Pierwszy Dzień Wiosny zaczęliśmy teatrzykiem Akada pt:" Eko". Następnie każda klasa przygotowywała plakaty o wiośnie i przebierała swoją Panią Wiosnę.
Nauczyciele w tym czasie smażyli dzieciom naleśniki.
Nie obyło się także bez gier i zabaw na podwórku.
Po wykonaniu prac każda klasa prezentowala swoją Panią Wiosnę i plakaty. Również dzieci recytowały wiersz Mieczysławy Buczkówny pt: " Znaki wiosny".
Następnie odbyła się degustacja przez siebie wykonanych przepysznych, kolorowych naleśników.
Koło altanki odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego KIERUNEK- BEZPIECZEŃSTWO organizowanego przez Kampanie Kolejowe ABC II jak również konkursu recytowanych wierszy. Uczniowie którzy zajęli 1miejsce:
- Oddział Przedszkolny- Julia Nicewicz
- klasy 1-3 - Wiktor Juchniewicz
- klasy 4-8 - Krystian Sawicki.
Każdy uczeń otrzymał od Pani Dyrektor Renaty Olszewskiej otrzymał kolorowankę i suszone jabłuszka, celem promowania zdrowej żywności.
Ten przepiękny pierwszy Dzień Wiosny zakończyliśmy grilowaniem kiełbasek.
21 marca
ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA
DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI
Światowy Dzień Zespołu Downa został ustanowiony w 2005r z inicjatywy Stowarzyszenia Down Syndrome International (DSI).
Celem tego święta jest budowanie świadomości na temat tego, czym jest Zespół Downa, a także tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób nim dotkniętych.
W tym dniu cała społeczność szkolna założyła skarpetki nie do pary, aby w ten sposób okazać radość, tolerancję oraz solidarność z osobami z Zespołem Downa.
Jest to święto irlandzkie, o wymiarze narodowo-religijnym. Święty Patryk to bowiem patron tego kraju. Dzień św. Patryka obchodzony jest jednak nie tylko w Irlandii, ale również w Stanach Zjednoczonych, Australii, Niemczech czy w Polsce.
Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, dlatego zachęciliśmy uczniów naszej szkoły i oddziału przedszkolnego do ubrania się na zielono.
Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Zgodnie z legendą Św. Patryk użył trójlistnej koniczyny do wytłumaczenia istoty Trójcy Świętej, co później stało się symbolem i początkiem chrystianizacji Irlandii.
W naszej szkole uczniowie poszczególnych klas zapoznali się z postacią Św. Patryka oraz symbolami i sposobami obchodzenia jego święta w krajach anglojęzycznych. Następnie uczniowie starszych klas przygotowywali plakaty związane z symbolami i kulturą Irlandii. Uczniowie klas 1-3 oraz oddziału przedszkolnego wykonali maski Irlandzkich skrzatów- „leprechauns”.
Tego dnia nie zabrakło również akcentu kulinarnego. Każda osoba ubrana na zielono otrzymała słodką niespodziankę w postaci przepysznej zielonej babeczki
16 marca 2023r. uczniowie po raz kolejny wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym ,,Kangur".
Po wysiłku umysłowym nad zadaniami, uczniowie otrzymali matematyczny gadżet. Teraz pozostało tylko czekanie na wyniki.
Jeśli chcesz sprawdzić lub dowiedzieć się co działo się w naszej szkole wcześniej kliknij na link poniżej
https://usciany.sosedukator.pl/category/reportaze/
Powered by aSc EduPage